




Hutspot / Orange Dutch Food (Stew)
Aardappels / Potatoes
Winterpenen / Big Carrots
Uien / Onions
Appels / Apples
Spekjes / Bacon
Rookworst / Saucisse
Peper, Zout en Kaneel / Peper, Salt and Cinnamon
Kook aardappels in bouillon, Snij winterpenen in blokjes en kook nog even mee de aardappels, gesneden uien er ook bij
Spekjes bakken, Worst verwarmen
Aardappels, wortels en uien door elkaar stampen, eventueel met wat melk en boter
Peper en zout naar smaak
Appels in partjes snijden en even koken, kaneel erover strooien
Boil potatoes in bouillon, Cut carrots in little pieces and boil with the potatoes, put in the cut onions
Fry bacon, heat saucisse
Smash Potatoes, carrots and onions, with a bit of milk abd some butter if necessary
Pepper and salt to spice it up
Cut apples in four and boil them short, put some cinnamon on the apples
Eet Smakelijk!!
For a Orange trip around the world start at this weeks host Otli
mmm we mogen weer aan de hutspot :) hihi mooi mannetje op je bord!
BeantwoordenVerwijderenMaking me hungry. Can I come to dinner!
BeantwoordenVerwijderenAhh lekker!!! Ik hou van de herfst en al dat heerlijke eten!!
BeantwoordenVerwijderenMmmmmm, heerlijk!!!!
BeantwoordenVerwijderenThat's a great recipe. I like it!
BeantwoordenVerwijderenFor the next week, you can read this :
http://otliblog.blogspot.com/2010/10/le-prochain-corner-view-sera-nature.html
;)
Have a nice day
Hmmm, goed lekker (ook met kaas)
BeantwoordenVerwijderenRover wat heb je aan?
Vraagt Marjolijn.
-x-x-x-
hutspot! dat is een goed idee, daan!! dat doen we ook deze week, met gezichtje :D
BeantwoordenVerwijderenIn Leiden ieder jaar op 2 oktober eet de hééééle stad peen-en-uien-stampot; je ruikt het overal waar je je bevindt...Mijn portie wel weer even gehad dus!
BeantwoordenVerwijdereneen smakelijk ornaje recept!
BeantwoordenVerwijderenmmmmm.... jammie, ga ik uitproberen! (heb helaas al jaren geen hutsepot meer gegeten en daar gaat nu verandering in komen)
BeantwoordenVerwijderenOh, is het alweer hutspottijd? Ik wil er nog even niet aan denken want dan wordt het ook al bijna weer winter :-(
BeantwoordenVerwijderenGeef mij maar appeltjes met kaneel, jammie.
Wat een vrolijk bordje en kind.
Ok !! A table !
BeantwoordenVerwijdereniieeuuww!!
BeantwoordenVerwijderenmn jeugdtrauma!!
[wij hadden er geen appel en spekjes in.. misschien was datut]
Wat een vrolijk gezicht, echt om op te eten!
BeantwoordenVerwijderenZo. Ik heb nog maar één ding in mijn hoofd: wil ook hutspot eten!!! Lekkerrrrr Én het ziet er echt heel leuk uit zo!
BeantwoordenVerwijderenik zag de eerste foto en meteen... HUTSPOT. it just sprung to mind ;)
BeantwoordenVerwijderenEet smakelijk.
BeantwoordenVerwijderenGa even lomp voorbij aan de prachtige creatie òp, want: wat een mooi bord!
BeantwoordenVerwijderenZiet er heel Leids uit :-). Aan appeltjes erin heb ik nooit gedacht. Een heel goed idee!
BeantwoordenVerwijderenhup hollandse pot hup!
BeantwoordenVerwijderenhelaas ben ik vooral degene die hier echt van houd
Wij zijn hier blij dat het weer stamppottijd is. Zuurkool en hutspot hebben al op tafel gestaan. Lekker.
BeantwoordenVerwijderenDie appeltjes erbij kende ik niet, wel in de hete bliksem.
Mijn dochter is blij met sloop. We gaan een groot kussen kopen en dan kan hij met haar mee als ze binnenkort op kamers gaat.
Groetjes
My kids would LOVE that!!
BeantwoordenVerwijderenIk geloof dat ik de kinderen het avondeten ook eens op deze manier moet gaan aanbieden ... Dan kunnen ze de verleiding vast niet weerstaan.
BeantwoordenVerwijderenDankjewel voor het leuke kussensloop! Elke (en ik) zijn er helemaal blij mee, kijk maar op m'n blog.
BeantwoordenVerwijderenO lekker, hutspot. Ofwel: moeresjtamppot, zoals wij dat noemen in 't zuiden. Je brengt me op ideeën: mijn peuter blieft niks met aardappels maar... wel alles in het oranje (vraag me niet waarom maar die jongens is GEK op OOOORANJE, zoals hij het zelf noemt).
BeantwoordenVerwijderenMoeresjtamp it is dus ;-)
(man blieft daar dan weer persé zuurvlees bij (zoërvleesj), een soort stoofvlees. Is me teveel werk. Moet genoegen nemen met gehaktbal. Prima toch?)
hutspot!!!! oh lekker.
BeantwoordenVerwijderenwat is eigenlijk de verschil tussen hutspot and stampot?
what a yummy post! mmmm! and thank you for the recipe. i had no idea that orange is THE color for the dutch. it has sparked such lovely posts amongst all of you!
BeantwoordenVerwijderensuper!
BeantwoordenVerwijdereneentje voor onze 'woensdag, inspiratiedag': http://ideekids.blogspot.com/search/label/woensdag%20inspiratiedag
bedankt om te delen! :)